Division 2 Östra Herrar

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Södertelge D 12 5 4 1 12 4 3,000 375 297 1,263
2. Västerås 8 3 3 0 9 2 4,500 258 209 1,234
3. Team Gotland 8 5 3 2 11 8 1,375 424 400 1,060
4. Södermalm C 6 2 2 0 6 0 MAX 151 110 1,373
5. Södertelge C 6 2 2 0 6 1 6,000 165 147 1,122
6. Suld 4 4 1 3 7 11 0,636 377 394 0,957
7. Solna B 3 4 1 3 3 9 0,333 249 284 0,877
8. Teknikum 1 5 0 5 2 15 0,133 301 403 0,747
9. Sollentuna C 0 2 0 2 0 6 0,000 94 150 0,627
10. Lidingö 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Södertelge D 12 5 4 1 12 4 3,000 375 297 1,263 3 1 0 0 0 1
2. Västerås 8 3 3 0 9 2 4,500 258 209 1,234 2 0 1 0 0 0
3. Team Gotland 8 5 3 2 11 8 1,375 424 400 1,060 2 0 1 0 2 0
4. Södermalm C 6 2 2 0 6 0 MAX 151 110 1,373 2 0 0 0 0 0
5. Södertelge C 6 2 2 0 6 1 6,000 165 147 1,122 1 1 0 0 0 0
6. Suld 4 4 1 3 7 11 0,636 377 394 0,957 0 0 1 2 0 1
7. Solna B 3 4 1 3 3 9 0,333 249 284 0,877 1 0 0 0 0 3
8. Teknikum 1 5 0 5 2 15 0,133 301 403 0,747 0 0 0 1 0 4
9. Sollentuna C 0 2 0 2 0 6 0,000 94 150 0,627 0 0 0 0 0 2
10. Lidingö 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Södertelge D 9 3 3 0 9 1 9,000 245 179 1,369 2 1 0 0 0 0
2. Västerås 6 2 2 0 6 0 MAX 151 107 1,411 2 0 0 0 0 0
3. Team Gotland 5 3 2 1 7 5 1,400 266 257 1,035 1 0 1 0 1 0
4. Södermalm C 3 1 1 0 3 0 MAX 76 64 1,188 1 0 0 0 0 0
5. Södertelge C 3 1 1 0 3 0 MAX 75 65 1,154 1 0 0 0 0 0
6. Suld 1 1 0 1 2 3 0,667 102 107 0,953 0 0 0 1 0 0
7. Teknikum 1 4 0 4 2 12 0,167 255 328 0,777 0 0 0 1 0 3
8. Sollentuna C 0 1 0 1 0 3 0,000 42 75 0,560 0 0 0 0 0 1
9. Lidingö 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
10. Solna B 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Södermalm C 3 1 1 0 3 0 MAX 75 46 1,630 1 0 0 0 0 0
2. Södertelge C 3 1 1 0 3 1 3,000 90 82 1,098 0 1 0 0 0 0
3. Team Gotland 3 2 1 1 4 3 1,333 158 143 1,105 1 0 0 0 1 0
4. Södertelge D 3 2 1 1 3 3 1,000 130 118 1,102 1 0 0 0 0 1
5. Suld 3 3 1 2 5 8 0,625 275 287 0,958 0 0 1 1 0 1
6. Solna B 3 4 1 3 3 9 0,333 249 284 0,877 1 0 0 0 0 3
7. Västerås 2 1 1 0 3 2 1,500 107 102 1,049 0 0 1 0 0 0
8. Sollentuna C 0 1 0 1 0 3 0,000 52 75 0,693 0 0 0 0 0 1
9. Teknikum 0 1 0 1 0 3 0,000 46 75 0,613 0 0 0 0 0 1
10. Lidingö 0 0 0 0 0 0 0,000 0 0 0,000 0 0 0 0 0 0

Omgång 1
Lör 25/09 2021
Arrangör: Västerås
11:00Västerås - Södertelge D 3 - 0 (25-11, 26-24, 25-20)
13:00Sollentuna C - Södertelge D 0 - 3 (10-25, 18-25, 14-25)
15:00Västerås - Sollentuna C 3 - 0 (25-16, 25-20, 25-16)

Omgång 2
Lör 25/09 2021
Arrangör: Teknikum
12:45Teknikum - Södermalm C 0 - 3 (15-25, 11-25, 20-25)
15:00Södermalm C - Suld 3 - 0 (26-24, 25-17, 25-23)
17:00Teknikum - Suld 2 - 3 (25-18, 20-25, 22-25, 25-20, 12-15)

Omgång 3
Sön 26/09 2021
Arrangör: Team Gotland
13:00Team Gotland - Solna B 3 - 0 (25-15, 25-19, 27-25)

Omgång 4
Sön 03/10 2021
Arrangör: Södertelge C
12:00Södertelge C - Solna B 3 - 0 (25-21, 25-23, 25-21)

Omgång 5
Lör 09/10 2021
Arrangör: Suld
13:45Suld - Västerås 2 - 3 (25-20, 20-25, 24-26, 25-21, 8-15)

Omgång 6
Sön 10/10 2021
Arrangör: Team Gotland
13:00Team Gotland - Södertelge C 1 - 3 (25-15, 23-25, 22-25, 12-25)

Omgång 7
Sön 17/10 2021
Arrangör: Team Gotland
13:00Team Gotland - Suld 3 - 2 (25-19, 25-20, 16-25, 20-25, 21-19)

Omgång 8
Sön 17/10 2021
Arrangör: Södertelge D
10:00Södertelge D - Solna B 3 - 0 (25-15, 26-24, 25-11)
12:00Södertelge D - Teknikum 3 - 0 (25-17, 25-11, 25-18)
14:00Teknikum - Solna B 0 - 3 (23-25, 12-25, 21-25)

Omgång 9
Lör 23/10 2021
Arrangör: Södertelge D
12:30Södertelge D - Team Gotland 3 - 1 (19-25, 25-14, 25-23, 25-21)
Sön 24/10 2021
Arrangör: Teknikum
12:30Teknikum - Team Gotland 0 - 3 (16-25, 14-25, 19-25)

Omgång 11
Sön 14/11 2021
Arrangör: Teknikum
15:30Teknikum - Sollentuna C

Omgång 12
Sön 14/11 2021
Arrangör: Södertelge D
11:00Södertelge D - Suld
13:00Södertelge D - Södertelge C
15:00Suld - Södertelge C

Omgång 13
Sön 14/11 2021
Arrangör: Solna B
11:00Solna B - Västerås
13:00Västerås - Södermalm C
15:00Solna B - Södermalm C

Omgång 14
Sön 21/11 2021
Arrangör: Team Gotland
13:00Team Gotland - Södermalm C

Omgång 15
Lör 27/11 2021
Arrangör: Västerås
14:00Västerås - Team Gotland
Sön 28/11 2021
Arrangör: Solna B
13:00Solna B - Team Gotland

Omgång 16
Lör 04/12 2021
Arrangör: Sollentuna C
13:00Sollentuna C - Solna B
15:00Solna B - Suld
17:00Sollentuna C - Suld

Omgång 17
Lör 04/12 2021
Arrangör: Södermalm C
13:45Södertelge D - Södermalm C

Omgång 18
Lör 04/12 2021
Arrangör: Teknikum
12:45Teknikum - Södertelge C
15:00Södertelge C - Västerås
17:00Teknikum - Västerås

Omgång 19
Sön 12/12 2021
Arrangör: Sollentuna C
15:00Sollentuna C - Team Gotland

Omgång 20
Lör 18/12 2021
Arrangör: Sollentuna C
11:00Sollentuna C - Södermalm C
13:00Södermalm C - Södertelge C
15:00Sollentuna C - Södertelge C

Omgång 21
Lör 08/01 2022
Arrangör: Södertelge C
12:00Solna B - Södertelge C

Omgång 22
Sön 09/01 2022
Arrangör: Team Gotland
13:00Team Gotland - Teknikum

Omgång 23
Sön 09/01 2022
Arrangör: Södertelge D
11:00Södertelge D - Västerås
13:00Södertelge D - Sollentuna C
15:00Sollentuna C - Västerås

Omgång 24
Sön 16/01 2022
Arrangör: Södertelge C
11:00Södertelge C - Team Gotland

Omgång 25
Sön 30/01 2022
Arrangör: Västerås
13:00Västerås - Suld

Omgång 27
Lör 29/01 2022
Arrangör: Teknikum
12:45Teknikum - Södertelge D
15:00Solna B - Södertelge D
17:00Solna B - Teknikum

Omgång 28
Sön 30/01 2022
Arrangör: Södertelge C
11:00Södertelge C - Södermalm C
13:00Södertelge C - Sollentuna C
15:00Södermalm C - Sollentuna C

Omgång 29
Lör 05/02 2022
Arrangör: Suld
11:45Suld - Södermalm C
13:45Södermalm C - Teknikum
15:45Suld - Teknikum

Omgång 30
Sön 13/02 2022
Arrangör: Team Gotland
13:00Team Gotland - Sollentuna C

Omgång 31
Sön 13/02 2022
Arrangör: Södertelge D
16:00Södermalm C - Södertelge D

Omgång 32
Lör 19/02 2022
Arrangör: Västerås
11:00Västerås - Teknikum
13:00Södertelge C - Teknikum
15:00Västerås - Södertelge C

Omgång 33
Lör 19/02 2022
Arrangör: Solna B
11:00Solna B - Sollentuna C
13:00Suld - Sollentuna C
15:00Suld - Solna B

Omgång 34
Sön 20/02 2022
Arrangör: Team Gotland
13:00Team Gotland - Södertelge D

Omgång 35
Lör 26/02 2022
Arrangör: Södermalm C
15:45Södermalm C - Team Gotland

Omgång 36
Sön 27/02 2022
Arrangör: Suld
09:45Suld - Team Gotland

Omgång 38
Sön 06/03 2022
Arrangör: Team Gotland
13:00Team Gotland - Västerås

Omgång 39
Lör 12/03 2022
Arrangör: Södermalm C
11:45Södermalm C - Solna B
13:45Västerås - Solna B
15:45Södermalm C - Västerås
Arrangör: Sollentuna C
13:00Sollentuna C - Teknikum

Omgång 40
Lör 26/03 2022
Arrangör: Suld
Suld - Södertelge D
Södertelge C - Södertelge D
Södertelge C - Suld
Powered by FX