Division 1 Södra Damer

StandardUtökad tabellHemmaBorta
Lag Poäng Matcher Set Poäng
S V F V F Kvot V F Kvot
1. Göteborg 12 4 4 0 12 1 12,000 321 179 1,793
2. Kronan 12 4 4 0 12 2 6,000 333 275 1,211
3. Veddige Varberg 9 4 3 1 10 5 2,000 351 329 1,067
4. Svedala 9 4 3 1 9 5 1,800 327 314 1,041
5. Falkenberg 6 3 2 1 7 4 1,750 264 221 1,195
6. Eneryda 6 3 2 1 7 4 1,750 250 230 1,087
7. Ymer 6 4 2 2 8 7 1,143 332 326 1,018
8. Engelholm B 6 4 2 2 6 8 0,750 293 304 0,964
9. RIG Falköping B 3 4 1 3 5 9 0,556 277 309 0,896
10. KFUM Jönköping 0 4 0 4 2 12 0,167 286 342 0,836
11. Ljungby 0 4 0 4 2 12 0,167 246 353 0,697
12. Alingsås 0 4 0 4 1 12 0,083 221 319 0,693
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Göteborg 12 4 4 0 12 1 12,000 321 179 1,793 3 1 0 0 0 0
2. Kronan 12 4 4 0 12 2 6,000 333 275 1,211 2 2 0 0 0 0
3. Veddige Varberg 9 4 3 1 10 5 2,000 351 329 1,067 1 2 0 0 1 0
4. Svedala 9 4 3 1 9 5 1,800 327 314 1,041 1 2 0 0 0 1
5. Falkenberg 6 3 2 1 7 4 1,750 264 221 1,195 1 1 0 0 1 0
6. Eneryda 6 3 2 1 7 4 1,750 250 230 1,087 1 1 0 0 1 0
7. Ymer 6 4 2 2 8 7 1,143 332 326 1,018 1 1 0 0 2 0
8. Engelholm B 6 4 2 2 6 8 0,750 293 304 0,964 0 2 0 0 0 2
9. RIG Falköping B 3 4 1 3 5 9 0,556 277 309 0,896 1 0 0 0 2 1
10. KFUM Jönköping 0 4 0 4 2 12 0,167 286 342 0,836 0 0 0 0 2 2
11. Ljungby 0 4 0 4 2 12 0,167 246 353 0,697 0 0 0 0 2 2
12. Alingsås 0 4 0 4 1 12 0,083 221 319 0,693 0 0 0 0 1 3
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Kronan 9 3 3 0 9 2 4,500 258 212 1,217 1 2 0 0 0 0
2. Göteborg 6 2 2 0 6 0 MAX 150 66 2,273 2 0 0 0 0 0
3. Veddige Varberg 6 2 2 0 6 2 3,000 189 184 1,027 0 2 0 0 0 0
4. Engelholm B 6 3 2 1 6 5 1,200 238 229 1,039 0 2 0 0 0 1
5. Falkenberg 3 1 1 0 3 0 MAX 75 49 1,531 1 0 0 0 0 0
6. RIG Falköping B 3 2 1 1 4 3 1,333 158 139 1,137 1 0 0 0 1 0
7. Eneryda 3 2 1 1 4 3 1,333 161 147 1,095 1 0 0 0 1 0
8. Ymer 3 2 1 1 4 4 1,000 170 186 0,914 0 1 0 0 1 0
9. Svedala 3 2 1 1 3 4 0,750 160 162 0,988 0 1 0 0 0 1
10. Ljungby 0 1 0 1 1 3 0,333 78 98 0,796 0 0 0 0 1 0
11. KFUM Jönköping 0 2 0 2 0 6 0,000 119 150 0,793 0 0 0 0 0 2
12. Alingsås 0 1 0 1 0 3 0,000 48 75 0,640 0 0 0 0 0 1
Lag Poäng Matcher Set Poäng Slutresultat
S V F V F Kvot V F Kvot 3-03-13-2 2-31-30-3
1. Göteborg 6 2 2 0 6 1 6,000 171 113 1,513 1 1 0 0 0 0
2. Svedala 6 2 2 0 6 1 6,000 167 152 1,099 1 1 0 0 0 0
3. Kronan 3 1 1 0 3 0 MAX 75 63 1,190 1 0 0 0 0 0
4. Eneryda 3 1 1 0 3 1 3,000 89 83 1,072 0 1 0 0 0 0
5. Ymer 3 2 1 1 4 3 1,333 162 140 1,157 1 0 0 0 1 0
6. Veddige Varberg 3 2 1 1 4 3 1,333 162 145 1,117 1 0 0 0 1 0
7. Falkenberg 3 2 1 1 4 4 1,000 189 172 1,099 0 1 0 0 1 0
8. KFUM Jönköping 0 2 0 2 2 6 0,333 167 192 0,870 0 0 0 0 2 0
9. RIG Falköping B 0 2 0 2 1 6 0,167 119 170 0,700 0 0 0 0 1 1
10. Alingsås 0 3 0 3 1 9 0,111 173 244 0,709 0 0 0 0 1 2
11. Ljungby 0 3 0 3 1 9 0,111 168 255 0,659 0 0 0 0 1 2
12. Engelholm B 0 1 0 1 0 3 0,000 55 75 0,733 0 0 0 0 0 1
 
Lör 25/0912:15 Göteborg - Ljungby 3 - 0 (25-7, 25-17, 25-16)
Lör 25/0914:00 Kronan - Ymer 3 - 1 (25-20, 25-19, 12-25, 25-23)
Lör 25/0915:00 Veddige Varberg - RIG Falköping B 3 - 1 (20-25, 25-23, 25-23, 25-22)
Sön 26/0911:00 KFUM Jönköping - Svedala 0 - 3 (22-25, 23-25, 21-25)
Sön 26/0913:00 Falkenberg - Alingsås 3 - 0 (25-16, 25-15, 25-18)
Sön 26/0916:00 Eneryda - Engelholm B 3 - 0 (25-22, 25-12, 25-21)
 
Lör 02/1014:00 Svedala - Kronan 0 - 3 (21-25, 20-25, 22-25)
Lör 02/1015:00 Ljungby - Falkenberg 1 - 3 (16-25, 25-23, 19-25, 18-25)
Lör 02/1016:00 RIG Falköping B - Eneryda 1 - 3 (22-25, 13-25, 25-14, 23-25)
Sön 03/1014:00 Engelholm B - KFUM Jönköping 3 - 1 (25-21, 21-25, 25-19, 25-15)
Sön 03/1017:00 Alingsås - Veddige Varberg 0 - 3 (13-25, 20-25, 15-25)
Sön 03/1017:30 Ymer - Göteborg 1 - 3 (13-25, 17-25, 25-21, 10-25)
 
Lör 09/1012:00 Göteborg - RIG Falköping B 3 - 0 (25-13, 25-9, 25-4)
Lör 09/1014:00 Kronan - Ljungby 3 - 0 (25-10, 25-11, 25-17)
Lör 09/1014:30 Engelholm B - Alingsås 3 - 1 (25-19, 25-12, 19-25, 25-18)
Lör 09/1015:00 Veddige Varberg - Falkenberg 3 - 1 (25-20, 25-23, 19-25, 25-23)
Sön 10/1011:00 KFUM Jönköping - Ymer 0 - 3 (16-25, 20-25, 17-25)
Sön 10/1016:00 Eneryda - Svedala 1 - 3 (25-17, 23-25, 17-25, 21-25)
 
Lör 16/1014:00 Svedala - Veddige Varberg 3 - 1 (25-21, 25-22, 22-25, 25-19)
Lör 16/1014:00 Kronan - KFUM Jönköping 3 - 1 (21-25, 25-21, 25-20, 25-21)
Lör 16/1017:00 RIG Falköping B - Alingsås 3 - 0 (25-15, 25-18, 25-17)
Sön 17/1014:00 Engelholm B - Göteborg 0 - 3 (16-25, 9-25, 23-25)
Sön 17/1017:30 Ymer - Ljungby 3 - 1 (22-25, 33-31, 25-20, 25-14)
 
Lör 23/1012:00 Falkenberg - RIG Falköping B
Lör 23/1012:00 Göteborg - Kronan
Lör 23/1015:00 Veddige Varberg - Engelholm B
Lör 23/1015:00 Ljungby - KFUM Jönköping
Sön 24/1015:00 Alingsås - Svedala
Sön 24/1016:00 Eneryda - Ymer
 
Lör 30/1014:01 Svedala - Göteborg
Lör 30/1015:00 Ljungby - Eneryda
Lör 30/1016:15 KFUM Jönköping - RIG Falköping B
Lör 30/1017:30 Kronan - Alingsås
Sön 31/1013:00 Engelholm B - Falkenberg
Sön 31/1015:15 Svedala - Alingsås
Sön 31/1017:30 Ymer - Veddige Varberg
 
Lör 13/1112:30 Göteborg - KFUM Jönköping
Lör 13/1114:00 RIG Falköping B - Engelholm B
Lör 13/1115:00 Veddige Varberg - Ljungby
Lör 13/1115:30 Falkenberg - Svedala
Sön 14/1117:00 Eneryda - Kronan
Sön 14/1118:00 Alingsås - Ymer
 
Lör 20/1112:15 Svedala - RIG Falköping B
Lör 20/1114:30 Kronan - Falkenberg
Lör 20/1115:00 Göteborg - Veddige Varberg
Lör 20/1115:00 Ljungby - Alingsås
Sön 21/1111:00 KFUM Jönköping - Eneryda
Sön 21/1115:00 Ymer - Engelholm B
 
Lör 27/1112:00 RIG Falköping B - Ljungby
Lör 27/1114:00 Engelholm B - Svedala
Lör 27/1115:30 Falkenberg - Eneryda
Lör 27/1117:00 Alingsås - KFUM Jönköping
Sön 28/1115:00 Veddige Varberg - Kronan
Sön 28/1115:30 Falkenberg - Ymer
Sön 28/1116:00 Eneryda - Göteborg
 
Tis 30/1119:00 Kronan - Engelholm B
Lör 04/1212:00 Göteborg - Alingsås
Sön 05/1211:00 KFUM Jönköping - Falkenberg
Sön 05/1213:00 Ymer - RIG Falköping B
Sön 05/1215:00 Ljungby - Svedala
Sön 05/1216:00 Eneryda - Veddige Varberg
 
Lör 11/1212:00 RIG Falköping B - Kronan
Lör 11/1213:00 Falkenberg - Göteborg
Lör 11/1215:00 Engelholm B - Ljungby
Lör 11/1215:00 Veddige Varberg - KFUM Jönköping
Sön 12/1216:00 Alingsås - Eneryda
Sön 12/1216:30 Svedala - Ymer
 
Lör 18/1212:00 Göteborg - Svedala
Lör 18/1214:00 Kronan - Veddige Varberg
Lör 18/1215:00 Ljungby - RIG Falköping B
Sön 19/1211:00 KFUM Jönköping - Engelholm B
Sön 19/1216:00 Eneryda - Falkenberg
Sön 19/1217:30 Ymer - Alingsås
 
Lör 08/01 Svedala - KFUM Jönköping
Lör 08/0115:00 Veddige Varberg - Göteborg
Lör 08/0115:30 Falkenberg - Kronan
Sön 09/0112:30 Engelholm B - Eneryda
Sön 09/0116:00 Alingsås - Ljungby
Sön 09/0117:00 RIG Falköping B - Ymer
 
Lör 15/0110:30 Göteborg - Falkenberg
Lör 15/0112:00 RIG Falköping B - Svedala
Lör 15/0115:00 Ljungby - Engelholm B
Sön 16/0111:00 KFUM Jönköping - Veddige Varberg
Sön 16/0115:00 Ymer - Kronan
Sön 16/0116:00 Eneryda - Alingsås
 
Lör 29/0112:00 Falkenberg - KFUM Jönköping
Lör 29/0114:00 Kronan - Eneryda
Lör 29/0114:00 Svedala - Ljungby
Lör 29/0115:00 Veddige Varberg - Ymer
Sön 30/0113:00 Engelholm B - RIG Falköping B
Sön 30/0117:00 Alingsås - Göteborg
 
Lör 12/02 Svedala - Engelholm B
Lör 12/0212:00 Göteborg - Eneryda
Lör 12/0212:00 RIG Falköping B - Veddige Varberg
Lör 12/0215:00 Ljungby - Kronan
Sön 13/0211:00 KFUM Jönköping - Kronan
Sön 13/0217:30 Ymer - Falkenberg
 
Lör 19/0215:00 Veddige Varberg - Svedala
Sön 20/0212:30 Engelholm B - Ymer
Sön 20/0216:00 Eneryda - KFUM Jönköping
Sön 20/0217:00 Falkenberg - Ljungby
Sön 20/0217:00 Alingsås - RIG Falköping B
 
Lör 26/0214:30 RIG Falköping B - Falkenberg
Lör 26/0215:00 Veddige Varberg - Eneryda
Lör 26/0215:00 Ljungby - Ymer
Lör 26/0218:00 Göteborg - Engelholm B
Sön 27/0211:00 KFUM Jönköping - Alingsås
 
Lör 05/0314:00 Kronan - Göteborg
Lör 05/0316:00 Alingsås - Engelholm B
Sön 06/0311:00 KFUM Jönköping - Göteborg
Sön 06/0314:00 Kronan - RIG Falköping B
Sön 06/0316:00 Eneryda - Ljungby
Sön 06/0317:00 Falkenberg - Veddige Varberg
Sön 06/0317:30 Ymer - Svedala
 
Lör 12/0315:00 Ljungby - Veddige Varberg
Lör 12/0316:30 Svedala - Eneryda
Sön 13/0311:00 Engelholm B - Kronan
Sön 13/0317:00 Alingsås - Falkenberg
Sön 13/0317:00 RIG Falköping B - Göteborg
Sön 13/0317:30 Ymer - KFUM Jönköping
 
Tor 17/0319:00 Kronan - Svedala
Lör 19/0311:00 KFUM Jönköping - Ljungby
Lör 19/0312:00 Göteborg - Ymer
Lör 19/0315:00 Veddige Varberg - Alingsås
Sön 20/0314:00 Falkenberg - Engelholm B
Sön 20/0314:00 Eneryda - RIG Falköping B
 
Lör 26/0314:30 Alingsås - Kronan
Lör 26/0315:00 Svedala - Falkenberg
Lör 26/0315:00 Ljungby - Göteborg
Lör 26/0316:00 RIG Falköping B - KFUM Jönköping
Sön 27/0313:00 Engelholm B - Veddige Varberg
Sön 27/0317:30 Ymer - Eneryda
Powered by FX