Skåne Division 5 Nordöstra

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. Degeberga GoIF B 1 1 0 0 8-4 30-15 445-351 2
2. Hylta GF C 1 1 0 0 8-5 29-20 453-417 2
3. Arkelstorps BTK B 1 0 1 0 7-7 26-23 457-416 1
4. Bromölla BTK B 1 0 1 0 7-7 27-24 459-455 1
5. Bromölla BTK A 1 0 1 0 7-7 24-27 455-459 1
6. KFUM Kristianstad BTF C 1 0 1 0 7-7 23-26 416-457 1
7. Hylta GF A 0 0 0 0 0-0 0-0 0-0 0
8. Bjärnums BTK B 1 0 0 1 5-8 20-29 417-453 0
9. Hylta GF B 1 0 0 1 4-8 15-30 351-445 0

Omgång 1
Tis 15/1019:00 Bromölla BTK A - Bromölla BTK B 7 - 7 Detaljer
Tis 15/1019:30 Bjärnums BTK B - Hylta GF C 5 - 8 Detaljer
Tor 17/1019:00 Arkelstorps BTK B - KFUM Kristianstad BTF C 7 - 7 Detaljer
Tor 17/1019:30 Hylta GF B - Degeberga GoIF B 4 - 8 Detaljer
Omgång 2
Mån 21/1019:00 Degeberga GoIF B - Bromölla BTK A (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Tor 24/1019:00 Hylta GF C - Hylta GF B (Träningslokalen i Påarp)
Tor 24/1019:30 Hylta GF A - Arkelstorps BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Fre 25/1019:00 KFUM Kristianstad BTF C - Bjärnums BTK B (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 3
Tis 05/1119:00 Bjärnums BTK B - Hylta GF A (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Tis 05/1119:00 Bromölla BTK A - Hylta GF C (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tis 05/1119:00 Bromölla BTK B - Degeberga GoIF B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 07/1119:30 Hylta GF B - KFUM Kristianstad BTF C (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 4
Tor 14/1119:00 Arkelstorps BTK B - Bjärnums BTK B (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Tor 14/1119:30 Hylta GF A - Hylta GF B (Träningslokalen i Påarp)
Tor 14/1119:30 Hylta GF C - Bromölla BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Fre 15/1119:00 KFUM Kristianstad BTF C - Bromölla BTK A (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 5
Mån 18/1119:00 Degeberga GoIF B - Hylta GF C (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Tis 19/1119:00 Bromölla BTK A - Hylta GF A (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tis 19/1119:00 Bromölla BTK B - KFUM Kristianstad BTF C (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 21/1119:30 Hylta GF B - Arkelstorps BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 6
Tis 26/1119:00 Bjärnums BTK B - Hylta GF B (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Tor 28/1119:00 Arkelstorps BTK B - Bromölla BTK A (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Tor 28/1119:30 Hylta GF A - Bromölla BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Fre 29/1119:00 KFUM Kristianstad BTF C - Degeberga GoIF B (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 7
Mån 02/1219:00 Degeberga GoIF B - Hylta GF A (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Tis 03/1219:00 Bromölla BTK A - Bjärnums BTK B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tis 03/1219:00 Bromölla BTK B - Arkelstorps BTK B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 05/1219:30 Hylta GF C - KFUM Kristianstad BTF C (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 8
Tis 10/1219:00 Bjärnums BTK B - Bromölla BTK B (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Tor 12/1219:00 Arkelstorps BTK B - Degeberga GoIF B (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Tor 12/1219:30 Hylta GF A - Hylta GF C (Träningslokalen i Påarp)
Tor 12/1219:30 Hylta GF B - Bromölla BTK A (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 9
Mån 06/0119:00 Degeberga GoIF B - Bjärnums BTK B (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Tis 07/0119:00 Bromölla BTK B - Hylta GF B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 09/0119:30 Hylta GF C - Arkelstorps BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Fre 10/0119:00 KFUM Kristianstad BTF C - Hylta GF A (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 10
Mån 13/0119:00 Degeberga GoIF B - Hylta GF B (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Tis 14/0119:00 Bromölla BTK B - Bromölla BTK A (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 16/0119:30 Hylta GF C - Bjärnums BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Fre 17/0119:00 KFUM Kristianstad BTF C - Arkelstorps BTK B (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 11
Tis 21/0119:00 Bromölla BTK A - Degeberga GoIF B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tis 21/0119:00 Bjärnums BTK B - KFUM Kristianstad BTF C (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Tor 23/0119:00 Arkelstorps BTK B - Hylta GF A (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Tor 23/0119:30 Hylta GF B - Hylta GF C (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 12
Mån 03/0219:00 Degeberga GoIF B - Bromölla BTK B (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Tor 06/0219:30 Hylta GF A - Bjärnums BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Tor 06/0219:30 Hylta GF C - Bromölla BTK A (Träningslokalen i Påarp)
Fre 07/0219:00 KFUM Kristianstad BTF C - Hylta GF B (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 13
Tis 11/0219:00 Bjärnums BTK B - Arkelstorps BTK B (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Tis 11/0219:00 Bromölla BTK B - Hylta GF C (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tis 11/0219:00 Bromölla BTK A - KFUM Kristianstad BTF C (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 13/0219:30 Hylta GF B - Hylta GF A (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 14
Tor 27/0219:00 Arkelstorps BTK B - Hylta GF B (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Tor 27/0219:30 Hylta GF A - Bromölla BTK A (Träningslokalen i Påarp)
Tor 27/0219:30 Hylta GF C - Degeberga GoIF B (Träningslokalen i Påarp)
Fre 28/0219:00 KFUM Kristianstad BTF C - Bromölla BTK B (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 15
Mån 02/0319:00 Degeberga GoIF B - KFUM Kristianstad BTF C (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Tis 03/0319:00 Bromölla BTK B - Hylta GF A (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tis 03/0319:00 Bromölla BTK A - Arkelstorps BTK B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 05/0319:30 Hylta GF B - Bjärnums BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 16
Tis 10/0319:00 Bjärnums BTK B - Bromölla BTK A (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Tor 12/0319:00 Arkelstorps BTK B - Bromölla BTK B (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Tor 12/0319:30 Hylta GF A - Degeberga GoIF B (Träningslokalen i Påarp)
Fre 13/0319:00 KFUM Kristianstad BTF C - Hylta GF C (BT-hallen i Kristianstad Arena.)
Omgång 17
Mån 16/0319:00 Degeberga GoIF B - Arkelstorps BTK B (Sporthallen bredvid brandstationen, Tingsvägen 31,)
Tis 17/0319:00 Bromölla BTK B - Bjärnums BTK B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tis 17/0319:00 Bromölla BTK A - Hylta GF B (Bordtennishallen, Sjöstjärnegatan 1)
Tor 19/0319:30 Hylta GF C - Hylta GF A (Träningslokalen i Påarp)
Omgång 18
Tis 24/0319:00 Bjärnums BTK B - Degeberga GoIF B (G:a gymnastiksalen i Bjärnum.)
Tor 26/0319:00 Arkelstorps BTK B - Hylta GF C (Arkelstorps Sporthall, Ekbacken 8, 29155 Arkelstor)
Tor 26/0319:30 Hylta GF B - Bromölla BTK B (Träningslokalen i Påarp)
Tor 26/0319:30 Hylta GF A - KFUM Kristianstad BTF C (Träningslokalen i Påarp)
Powered by FX