Division 4 Västmanland

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. BTK Kungsör 7 6 0 1 54-12 168-56 2305-1662 12
2. Västerås BTK C1 8 6 0 2 54-31 183-132 3064-2703 12
3. Arboga BTK 7 6 0 1 52-31 188-114 2915-2533 12
4. Köpings BTK Valla 7 3 1 3 42-42 150-153 2751-2644 7
5. Borlänge BTK 8 3 1 4 41-53 151-188 2782-3213 7
6. Västerås BTK C2 7 2 0 5 33-47 130-161 2532-2697 4
7. Köpings BTK Ungdom 7 1 0 6 26-54 101-190 2200-2780 2
8. Västerås BTK C3 7 1 0 6 19-51 85-162 2012-2329 2


Omgång 1
Lör 26/10 2019
Arrangör: Köpings BTK Valla
10:00Arboga BTK - BTK Kungsör(Köping Arena) 8 - 6 Detaljer
10:00Västerås BTK C2 - Borlänge BTK(Köping Arena) 6 - 8 Detaljer
10:00Köpings BTK Valla - Västerås BTK C1(Köping Arena) 6 - 8 Detaljer
10:00Västerås BTK C3 - Köpings BTK Ungdom(Köping Arena) 8 - 3 Detaljer
13:00Borlänge BTK - BTK Kungsör(Köping Arena) 2 - 8 Detaljer
13:00Köpings BTK Ungdom - Västerås BTK C1(Köping Arena) 2 - 8 Detaljer
13:00Köpings BTK Valla - Västerås BTK C3(Köping Arena) 8 - 2 Detaljer
13:00Arboga BTK - Västerås BTK C2(Köping Arena) 8 - 3 Detaljer
Sön 27/10 2019
Arrangör: Köpings BTK Ungdom
10:00BTK Kungsör - Västerås BTK C3(Köping Arena) 8 - 0 Detaljer
10:00Köpings BTK Ungdom - Västerås BTK C2(Köping Arena) 4 - 8 Detaljer
13:00BTK Kungsör - Köpings BTK Ungdom(Köping Arena) 8 - 0 Detaljer
13:00Västerås BTK C2 - Köpings BTK Valla(Köping Arena) 3 - 8 Detaljer
13:00Arboga BTK - Borlänge BTK(Köping Arena) 4 - 8 Detaljer

Omgång 2
Arrangör: Västerås BTK C1
Västerås BTK C1 - Västerås BTK C2(Klövernhallen) 8 - 5 Detaljer
Sön 27/10 2019
Arrangör: Västerås BTK C3
13:00Västerås BTK C3 - Västerås BTK C1(Köping Arena) 0 - 8 Detaljer
Lör 16/11 2019
Arrangör: Arboga BTK
10:00Västerås BTK C3 - Arboga BTK(Arboga) 2 - 8 Detaljer
10:00Borlänge BTK - Köpings BTK Valla(Arboga) 7 - 7 Detaljer
13:00Arboga BTK - Köpings BTK Valla(Arboga) 8 - 4 Detaljer
13:00Västerås BTK C3 - Borlänge BTK(Arboga) 4 - 8 Detaljer
Arrangör: BTK Kungsör
10:00Västerås BTK C1 - BTK Kungsör(Kungsörs sporthall) 1 - 8 Detaljer
13:00Västerås BTK C2 - BTK Kungsör(Kungsörs sporthall) 0 - 8 Detaljer
Sön 17/11 2019
Arrangör: Arboga BTK
10:00Köpings BTK Ungdom - Arboga BTK(Arboga) 3 - 8 Detaljer
10:00Borlänge BTK - Västerås BTK C1(Arboga) 1 - 8 Detaljer
13:00Köpings BTK Ungdom - Borlänge BTK(Arboga) 8 - 6 Detaljer
13:00Västerås BTK C1 - Arboga BTK(Arboga) 5 - 8 Detaljer
Arrangör: BTK Kungsör
10:00BTK Kungsör - Köpings BTK Valla(Kungsörs sporthall) 8 - 1 Detaljer
Sön 08/12 2019
Arrangör: Västerås BTK C3
17:00Västerås BTK C3 - Västerås BTK C2(Klövernhallen) 3 - 8 Detaljer
Tis 10/12 2019
Arrangör: Köpings BTK Valla
19:30Köpings BTK Valla - Köpings BTK Ungdom(Köping Arena) 8 - 6 Detaljer

Omgång 3
Arrangör: Västerås BTK C2
Västerås BTK C2 - Västerås BTK C3(Klövernhallen)
Västerås BTK C2 - Västerås BTK C1(Klövernhallen)
Arrangör: Köpings BTK Ungdom
Köpings BTK Ungdom - Köpings BTK Valla(Köping Arena)
Arrangör: Västerås BTK C1
Västerås BTK C1 - Västerås BTK C3(Klövernhallen)
Lör 15/02 2020
Arrangör: Västerås BTK C1
10:00Borlänge BTK - Arboga BTK(Klövernhallen)
10:00BTK Kungsör - Västerås BTK C1(Klövernhallen)
10:00Köpings BTK Valla - Västerås BTK C2(Klövernhallen)
10:00Köpings BTK Ungdom - Västerås BTK C3(Klövernhallen)
13:00Västerås BTK C2 - Arboga BTK(Klövernhallen)
13:00Västerås BTK C3 - BTK Kungsör(Klövernhallen)
13:00Västerås BTK C1 - Köpings BTK Valla(Klövernhallen)
13:00Borlänge BTK - Köpings BTK Ungdom(Klövernhallen)
Sön 16/02 2020
Arrangör: Västerås BTK C2
10:00Västerås BTK C3 - Köpings BTK Valla(Klövernhallen)
10:00Borlänge BTK - Västerås BTK C2(Klövernhallen)
10:00Arboga BTK - Västerås BTK C1(Klövernhallen)
10:00Köpings BTK Ungdom - BTK Kungsör(Klövernhallen)
13:00Arboga BTK - Västerås BTK C3(Klövernhallen)
13:00BTK Kungsör - Västerås BTK C2(Klövernhallen)
13:00Västerås BTK C1 - Köpings BTK Ungdom(Klövernhallen)
13:00Köpings BTK Valla - Borlänge BTK(Klövernhallen)

Omgång 4
Arrangör: BTK Kungsör
BTK Kungsör - Arboga BTK(Kungsörs sporthall)
Sön 27/10 2019
Arrangör: Köpings BTK Ungdom
10:00Västerås BTK C1 - Borlänge BTK(Köping Arena) 8 - 1 Detaljer
Lör 28/03 2020
Arrangör: Köpings BTK Valla
10:00Köpings BTK Valla - BTK Kungsör(Köping Arena)
10:00Arboga BTK - Köpings BTK Ungdom(Köping Arena)
10:00Borlänge BTK - Västerås BTK C3(Köping Arena)
13:00Köpings BTK Valla - Arboga BTK(Köping Arena)
13:00Västerås BTK C2 - Köpings BTK Ungdom(Köping Arena)
13:00BTK Kungsör - Borlänge BTK(Köping Arena)
Powered by FX