Sydöstra Götaland Ungdomsserier U3 Södra

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. BTK Frej 4 4 0 0 24-6 76-26 1056-816 8
2. Oskarshamns BTK 4 4 0 0 24-7 80-35 1161-883 8
3. Långemåla BTK 4 3 0 1 22-13 74-60 1307-1271 6
4. Listerby IK 5 2 0 3 19-21 73-72 1390-1364 4
5. Kalmar BTK 4 1 0 3 9-21 37-67 876-1024 2
6. Lyckeby BTK 5 0 1 4 14-29 61-98 1401-1580 1
7. Sölvesborgs BTK 4 0 1 3 8-23 29-72 743-996 1


Omgång 1
Lör 16/11 2019
Arrangör: Oskarshamns BTK
10:00Oskarshamns BTK - Långemåla BTK 6 - 4 Detaljer
12:00Kalmar BTK - Långemåla BTK 1 - 6 Detaljer
14:00Oskarshamns BTK - Kalmar BTK 6 - 2 Detaljer

Omgång 2
Sön 17/11 2019
Arrangör: Listerby IK
10:00Listerby IK - Lyckeby BTK(Listerby Bordtennishall) 6 - 3 Detaljer
10:00Sölvesborgs BTK - BTK Frej(Listerby Bordtennishall) 0 - 6 Detaljer
12:00Listerby IK - Sölvesborgs BTK(Listerby Bordtennishall) 6 - 0 Detaljer

Omgång 3
Sön 17/11 2019
Arrangör: Listerby IK
12:00Lyckeby BTK - BTK Frej(Listerby Bordtennishall) 4 - 6 Detaljer
Sön 08/12 2019
Arrangör: BTK Frej
10:00Långemåla BTK - Listerby IK 6 - 4 Detaljer
10:00Oskarshamns BTK - Lyckeby BTK 6 - 0 Detaljer

Omgång 4
Sön 08/12 2019
Arrangör: BTK Frej
10:00Kalmar BTK - BTK Frej 0 - 6 Detaljer
12:00Långemåla BTK - Lyckeby BTK 6 - 2 Detaljer
12:00Oskarshamns BTK - Listerby IK 6 - 1 Detaljer

Omgång 5
Sön 08/12 2019
Arrangör: BTK Frej
12:00Kalmar BTK - Sölvesborgs BTK 6 - 3 Detaljer
14:00BTK Frej - Listerby IK 6 - 2 Detaljer
14:00Sölvesborgs BTK - Lyckeby BTK 5 - 5 Detaljer

Omgång 6
Sön 12/01 2020
Arrangör: Lyckeby BTK
10:00Kalmar BTK - Lyckeby BTK(Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)
10:00Oskarshamns BTK - BTK Frej(Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)
10:00Långemåla BTK - Sölvesborgs BTK(Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)

Omgång 7
Sön 12/01 2020
Arrangör: Lyckeby BTK
12:00Kalmar BTK - Listerby IK(Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)
12:00Långemåla BTK - BTK Frej(Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)
12:00Oskarshamns BTK - Sölvesborgs BTK(Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)

Omgång 8
Sön 09/02 2020
Arrangör: Långemåla BTK
10:00Långemåla BTK - Oskarshamns BTK
12:00Kalmar BTK - Oskarshamns BTK
14:00Långemåla BTK - Kalmar BTK

Omgång 9
Sön 02/02 2020
Arrangör: Sölvesborgs BTK
10:00Lyckeby BTK - Listerby IK(Idrottshallen BT-hall)
10:00BTK Frej - Sölvesborgs BTK(Idrottshallen BT-hall)
12:00Sölvesborgs BTK - Listerby IK(Idrottshallen BT-hall)

Omgång 10
Sön 02/02 2020
Arrangör: Sölvesborgs BTK
12:00BTK Frej - Lyckeby BTK(Idrottshallen BT-hall)
Sön 08/03 2020
Arrangör: Kalmar BTK
10:00BTK Frej - Långemåla BTK
10:00Listerby IK - Kalmar BTK

Omgång 11
Sön 08/03 2020
Arrangör: Kalmar BTK
10:00Sölvesborgs BTK - Oskarshamns BTK
10:00BTK Frej - Kalmar BTK
12:00Listerby IK - Långemåla BTK

Omgång 12
Sön 08/03 2020
Arrangör: Kalmar BTK
12:00Lyckeby BTK - Oskarshamns BTK
14:00Lyckeby BTK - Sölvesborgs BTK
14:00Listerby IK - BTK Frej

Omgång 13
Sön 05/04 2020
Arrangör: Lyckeby BTK
10:00Sölvesborgs BTK - Kalmar BTK(Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)
10:00Lyckeby BTK - Långemåla BTK(Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)
10:00Listerby IK - Oskarshamns BTK (Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)

Omgång 14
Sön 05/04 2020
Arrangör: Lyckeby BTK
12:00Lyckeby BTK - Kalmar BTK(Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)
12:00BTK Frej - Oskarshamns BTK (Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)
12:00Sölvesborgs BTK - Långemåla BTK(Aktivietshusets BT-hall Lyckeby)
Powered by FX