Skåne Ungdom B

LagMV O FMatcherSet BollarPoäng
1. Åstorps BTK flick 3 3 0 0 12-3 42-14 580-352 6
2. BTK Rekord U4 3 3 0 0 11-4 35-22 553-471 6
3. BTK Rekord U3 3 3 0 0 10-5 34-20 535-461 6
4. Bjärreds BTK U1 3 2 0 1 11-4 39-23 599-531 4
5. IF Ale 3 1 0 2 4-11 15-37 380-537 2
6. Malmö IF U2 3 0 0 3 6-9 26-30 525-547 0
7. Arlövs IK 3 0 0 3 4-11 17-39 407-569 0
8. Skurups BTK U1 3 0 0 3 2-13 16-39 422-533 0


Omgång 1
Lör 23/11 2019
Arrangör: Malmö IF U2
10:00Arlövs IK - Åstorps BTK flick(Sofielunds Idrottshus, Lantmannagatan 22, 214 44 M) 1 - 4 Detaljer
10:00Bjärreds BTK U1 - Skurups BTK U1 5 - 0 Detaljer
10:00BTK Rekord U3 - Malmö IF U2 3 - 2 Detaljer
10:00BTK Rekord U4 - IF Ale 4 - 1 Detaljer

Omgång 2
Lör 23/11 2019
Arrangör: Malmö IF U2
11:30Åstorps BTK flick - IF Ale(Sofielunds Idrottshus, Lantmannagatan 22, 214 44 M) 5 - 0 Detaljer
11:30Malmö IF U2 - BTK Rekord U4 2 - 3 Detaljer
11:30Skurups BTK U1 - BTK Rekord U3 1 - 4 Detaljer
11:30Arlövs IK - Bjärreds BTK U1 1 - 4 Detaljer

Omgång 3
Lör 23/11 2019
Arrangör: Malmö IF U2
13:00Bjärreds BTK U1 - Åstorps BTK flick(Sofielunds Idrottshus, Lantmannagatan 22, 214 44 M) 2 - 3 Detaljer
13:00BTK Rekord U3 - Arlövs IK 3 - 2 Detaljer
13:00BTK Rekord U4 - Skurups BTK U1 4 - 1 Detaljer
13:00IF Ale - Malmö IF U2 3 - 2 Detaljer

Omgång 4
Sön 15/12 2019
Arrangör: Arlövs IK
10:00Åstorps BTK flick - Malmö IF U2(Humlemadsskolans gymnastiksal, Arlöv.)
10:00Skurups BTK U1 - IF Ale
10:00Arlövs IK - BTK Rekord U4
10:00Bjärreds BTK U1 - BTK Rekord U3

Omgång 5
Sön 15/12 2019
Arrangör: Arlövs IK
11:30BTK Rekord U3 - Åstorps BTK flick(Humlemadsskolans gymnastiksal, Arlöv.)
11:30BTK Rekord U4 - Bjärreds BTK U1
11:30IF Ale - Arlövs IK
11:30Malmö IF U2 - Skurups BTK U1

Omgång 6
Sön 15/12 2019
Arrangör: Arlövs IK
13:00Åstorps BTK flick - Skurups BTK U1(Humlemadsskolans gymnastiksal, Arlöv.)
13:00Arlövs IK - Malmö IF U2
13:00Bjärreds BTK U1 - IF Ale
13:00BTK Rekord U3 - BTK Rekord U4

Omgång 7
Lör 25/01 2020
Arrangör: Åstorps BTK flick
10:00BTK Rekord U4 - Åstorps BTK flick(Haganässkolans gymnastiksal, Villagatan 1 Åstorp.)
10:00IF Ale - BTK Rekord U3
10:00Malmö IF U2 - Bjärreds BTK U1
10:00Skurups BTK U1 - Arlövs IK

Omgång 8
Lör 25/01 2020
Arrangör: Åstorps BTK flick
11:30Åstorps BTK flick - Arlövs IK(Haganässkolans gymnastiksal, Villagatan 1 Åstorp.)
11:30Skurups BTK U1 - Bjärreds BTK U1
11:30Malmö IF U2 - BTK Rekord U3
11:30IF Ale - BTK Rekord U4

Omgång 9
Lör 25/01 2020
Arrangör: Åstorps BTK flick
13:00IF Ale - Åstorps BTK flick(Haganässkolans gymnastiksal, Villagatan 1 Åstorp.)
13:00BTK Rekord U4 - Malmö IF U2
13:00BTK Rekord U3 - Skurups BTK U1
13:00Bjärreds BTK U1 - Arlövs IK

Omgång 10
Sön 01/03 2020
Arrangör: IF Ale
10:00Åstorps BTK flick - Bjärreds BTK U1(Idrottsvillan i Kåseberga.)
10:00Arlövs IK - BTK Rekord U3
10:00Skurups BTK U1 - BTK Rekord U4
10:00Malmö IF U2 - IF Ale

Omgång 11
Sön 01/03 2020
Arrangör: IF Ale
11:30Malmö IF U2 - Åstorps BTK flick(Idrottsvillan i Kåseberga.)
11:30IF Ale - Skurups BTK U1
11:30BTK Rekord U4 - Arlövs IK
11:30BTK Rekord U3 - Bjärreds BTK U1

Omgång 12
Lör 29/02 2020
Arrangör: IF Ale
13:00Åstorps BTK flick - BTK Rekord U3(Idrottsvillan i Kåseberga.)
13:00Bjärreds BTK U1 - BTK Rekord U4
13:00Arlövs IK - IF Ale
13:00Skurups BTK U1 - Malmö IF U2

Omgång 13
Lör 21/03 2020
Arrangör: Skurups BTK U1
10:00Skurups BTK U1 - Åstorps BTK flick(Skurups Sparbank Arena.)
10:00Malmö IF U2 - Arlövs IK
10:00IF Ale - Bjärreds BTK U1
10:00BTK Rekord U4 - BTK Rekord U3

Omgång 14
Lör 21/03 2020
Arrangör: Skurups BTK U1
11:30Åstorps BTK flick - BTK Rekord U4(Skurups Sparbank Arena.)
11:30BTK Rekord U3 - IF Ale
11:30Bjärreds BTK U1 - Malmö IF U2
11:30Arlövs IK - Skurups BTK U1
Powered by FX